Kūčios globos namuose 2016-12-24

Spalio 12 d. globos namuose lankėsi kolegos iš Šeduvos globos namų

2016-09-30 senjorams koncertavo Kybartų kultūros centro kapela „Žemyna“. Sveikino su ,,Tarptautine pagyvenusių žmonių diena‘‘. (nuotraukos : Socialino darbo padalinio vadovės Editos Botyrienės)

2016-09-14 d. koncertavo ir svečiavosi Vilkaviškio rajono neįgaliųjų piligrimų bendrija ,,Suartėkim‘‘.

Gudkaimio globos namų bendruomenė, savo sukurta mandala,  prisideda prie  Lietuvoje rugsėjo 23 d. minimos ,,Atminimo dienos‘‘, skirtos Holokausto aukų atminimui pagerbti.

 

 

2016-08-03 Gudkaimio globos namų gyventojai aplankė Didvyžių socialinės globos namų suorganizuotą sąskrydį  Podvarko miške   ,,Pabūkime drauge gamtos apsuptyje III “

2016 -07-26  vyko Šventinė popietė ,,Šv. Ona  - duonos ponia‘‘. Sveikinome Onutes. Šventėme liepos mėnesį gimusiųjų gimtadienius. Apdovanojome proto mūšio ,,Kaip pažįstame Lietuvą? ‘‘ ir šaškių – šachmatų turnyro dalyvius ir nugalėtojus.

Paminėjome Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.  Vyko viktorina – protų mūšis ,,Kaip pažysti Lietuvą?‘‘, žiūrėjome istorinį- dokumentinį filmą ,,Lietuvos karalius‘‘. Šia proga visi gyventojai vaišinosi Vilkaviškyje įsikūrusios UAB „Art Glacio“ padovanotais ledais. Dėkojame UAB ,,Art Glacio‘‘ už skanias ir gaivinančias vaišes. Edita Botyrienė socialinio darbo padalinio vadovė

Tarptautinė žvejų diena. Petrinės ir Povilinės lietuviškame kaime – antroji iškili vasaros šventė po saulėgrįžos.

Joninės ( Rasos) šventė prasidėjo, buvo įteiktos padėkos tvarkingiausių kambarių gyventojams....

PRADEDAM MUILO GAMYBOS VERSLĄ !!!

 

 

Gegužės 27 d. linksmai atšventėme Nacionalinę vyrų dieną.

Puošiam globos namų aplinką

 

Kartu su Kybartų "Rasos" specialiosios  mokyklos mokiniais ir technologijų mokytoju Petru Volungevičiumi Įrengėme „ daugiabutį“ namą paukščiukams ........

2016-05-02 Ahaus (Vokietija), Raudonojo kryžiaus delegacija aplankė globos namus

 Balandžio 29d . Motinos dienos minėjimas, svečiuose Virbalio kultūros namų tradicinė kapela   ,Pliumpa‘‘

Kaip norėtųsi pasakyti tiek daug, bet širdis neišsirenka tinkamų žodžių.

Kaip norėtųsi būti šalia ir tiesiog apkabint, bet atstumas skausmingai viską užgožia.

Lieka mintys ir žodžiai, neištarti žodžiai, kurių niekas ,išskyrus Tave, nesupras...

Viskas telpa Tavy, Tavo žodyje "MAMA".

RYTINĖ MANKŠTA

Socialinės darbutojos Rasos manymu sveikas gyvenimo būdas , vaistas nuo visų ligų..... todėl kiekvieną rytą renkasi bendarai mankštai.

Juokas – dalykas rimtas.... juoktis sveika.... juokas prailgina gyvenimą....visiems tikrai gerai žinomos aksiominės  frazės nekelia jokių abejonių. Prisiminkite jas dažniau, ir telydi Jus juokas visą gyvenimą. Su balandžio 1-ąja –Melagių diena.

Su juoku, su linksma ir gera nuotaika paminėjome balandžio 1-ąją dieną – Melagių dieną.

Gyventojams buvo įteiktos nominacijos. O nominacijos buvo ne tik šmaikščios...., išskyrėm ir tuos gyventojus, už draugiškumą, už žinias, už darbštumą, už pagalbą...

Socialinio darbo  padalinio vadovė Edita Botyrienė

2016 m. kovo 29 d. Velykinių švenčių finalas: margučių ridenimo varžybos

Socialinio darbo padalinio vadovė Edita Botyrienė

 

2016m. kovo 24d. Margučių marginimo popietė. Velykų belaukiant, prisiminėme Velykų papročius ir tradicijas.Išbandėme  naują margučių marginimo būdą – dekupažą.

Socialinio darbo padalinio vadovė Edita Botyrienė

DEKORACIJOS

Socialinio darbo padalinio vadovė Edita Botyrienė

PAMINĖJOME TARPTAUTINĘ MOTERS DIENĄ............

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Štai kaip mes vijom žiemą......

Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

UŽGAVĖNIU BELAUKIANT.......

Sausio 25 d. Gudkaimio globos namuose svečiavosi Vilkaviškio socialinės pagalbos centro Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinio jaunuoliai ir šio centro darbuotojos

Š. m. gruodžio  28d Gudkaimio globos namų gyventojai sulaukė Kalėdų senelio

Š.m. gruodžio 22d.Vištyčio Petro Kriaučiūno mokinių viešnagė globos namuose. Su šventine nuotaika ir nuoširdžiais Kalėdiniais palinkėjimais.

Š.m. gruodžio 22d. Gudkaimio globos namuose svečiavosi  Virbalio bendruomenės  ,,Virbalio vartai‘‘ pirmininkas Stanislovas Lopeta ir nariai, Virbalio klebonas Gediminas  Marcinkevičius. Sveikino gyventojus su artėjančiomis šventėmis ir dovanojo gyventojams, pačių jų iškeptus kalėdaičius (plotkeles).

Š.m. gruodžio 18d. svečiavosi Šv. Kazimiero globos namų auklėtiniai, kurie dovanojo gyventojams savo pačių pagamintas Kalėdines  atvirutes ir gardų skanų iškeptą pyragą.

Š.m. gruodžio 17d. Paežerių  pagrindinės mokyklos pradinukai, Gudkaimio globos namų gyventojams dovanojo šventinį Kalėdinį vaidinimą, kuris maloniai pradžiugino mūsų globos namų senjorus.

2015 m. gruodžio 21 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleivių viešnagė globos namuose

Išvyka į Vilkaviškio kultūros centrą š.m. gruodžio 4d. Renginys ,,Vilties lašeliai‘‘, skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Renginyje koncertavo Didvyžių socialinės globos namų gyventojai, Vilkaviškio rajono sutrikusios psichikos žmonių  globos bendrijos nariai, vyko dailės, vėlimo iš vilnos, keramikos, rankdarbių ir kitų veiklų darbų ekspozicija.

 

Adventas – prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis. Advento pradžia lapkričio 30 d. (šv. Andriejaus šventė), o pabaiga gruodžio 24 d. (Kūčių vakaras). Šią dieną , su Gudkaimio globos namų gyventojais gaminome Advento vainikus. Prisiminėme Advento papročius ir tradicijas.

PUOŠIAMĖS 

RYTINĖ  MANKŠTA

    AKTYVUS  LAISVALAIKIO PRALEIDIMAS GRYNAME ORE

ŠVENČIAME  GIMTADIENIUS

Tarptautinė pagyvenusių žmonių dienos paminėjimas

DIDVYŽIŲ SOCIALINĖS GLOBOS NAMŲ BENDRUOMENĖS VIEŠNAGĖ

IŠVYKA Į SINTAUTUS (Šakių r.sav.)

ŽOLINĖ

ONINĖS

JONINĖS 2015 BIRŽELIO  23

Kasmet  birželio 23d. Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno sureikšminta, sumistifikuota. Manyta, kad ji stebuklinga. Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis, kuriomis pavadintos vasaros saulėgrąžos šventė.

Šią dieną mes prisiminėme senąsias tradicijas ir papročius, pasveikinom Jonus ir Janinas. Vaišinomės išvirta ant laužo sriuba ir namine gira bei sūriu.

 Socialinė darbuotoja Edita

 

2015-05-18 Globos namuose lankėsi Vokietijos raudonojo kryžiaus delegacija iš Ahaus miesto

Balandžio 10 dieną,  Gudkaimio globos namuose koncertavo Girėnų kaimo kapela. Pritardami gyventojai kartu dainavo lietuvių liaudies, dainas. Linksmai ir smagiai praleista popietė drauge. Gyventojų veiduose švytėjo gerumo ir padėkos šypsena. Jie jautėsi laimingi, galėję atitrūkti savo mintimis nuo kasdienybės rūpesčių.

     Dėkojame už nuoširdumą, už gražias dainas, turtingai praleistą popietę. Didelį  Ačiū tariam, Girėnų kaimo kapelos nariams  ir jos vadovei Nomedai Klimauskienei,  kad nepagailėjo brangaus laiko ir atvyko pas mus.  Jų koncertinė programa džiugino ne tik gyventojų, bet ir darbuotojų širdis.  

Socialinė darbuotoja  Edita

,,MARGUČIAI MIRGA“

Šventos Velykos – svarbiausia daugelio krikščionių šventė, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą

iš numirusių po nukryžiavimo, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį.

             Š..m. balandžio 3 d. Gudkaimio globos namuose vyko velykinė popietė „Margučiai mirga marga“. Popietės metu Gudkaimio globos namų gyventojai  buvo supažindinti su senovės lietuvių liaudies šv. Velykų papročiais bei tradicijomis, margučių marginimo ir dekoravimo būdais.

           Popietės metu buvo galima ne tik plačiau susipažinti su lietuvių liaudies papročiais, tradicijomis, margučių dekoravimo būdais, bet ir patiems  žmonėms pajusti bei išgyventi to laiko dvasią. Gyventojai patys galėjo nusimarginti įvairiausiais būdais ir spalvomis margučius.  Per kūrybinį darbą ugdė  savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, bendravimo ir bendradarbiavimo tarpusavyje bei kūrybiškumo įgūdžius.

Gera nuotaika, nuoširdus bendravimas žmonėms padėjo pamiršti kasdienybės rūpesčius ir visus negalavimus. Pasibaigus  popietei prie puodelio arbatos gyventojai dalijosi įspūdžiais.

Socialinė darbuotoja  Edita

PAVASARIS JAU ČIA.........

Gražų ir saulėtą kovo 6- tosios  rytą, Gudkaimio globos namų gyventojus aplankė Gudkaimio darželio vaikučiai. Vaikučiai sveikino visus darbuotojus ir gyventojus su pavasariu. Tą dieną, švietė danguje saulutė, o gyventojų  akyse ir veide spindėjo šypsena. Vaikučiai gyventojams dovanojo gražias daineles, savo rankų darbo padarytus darbelius ir savo nuostabias šypsenas.......Po renginio, kartu su vaikučiais  valgėm gardų ir skanų pyragą, kurį iškepė auklėtojos ir vaikučiai.

Socialinė darbuotoja Edita

 

Pavasario saulė prašvito meiliai 
Ir juokiasi, širdį vilioja;
Iškilo į dangų aukštai vieversiai, 
Čirena, sparneliais plasnoja.
 
Išaušo! išaušo! Vėjelis laukų 
Bučiuoja, gaivina krūtinę;
Pabiro, pasklido žiedai ant lankų - 
Vainikų eilė pirmutinė.
 
Taip giedra ir linksma! Tiek šviečia vilties! 
Vien meilę norėtum dainuoti, 
Apimti pasaulį, priglaust prie širdies, 
Su meile saldžiai pabučiuoti!  
                                                    

MAIRONIS

,,UŽGAVĖNIŲ LINKSMYBĖS‘‘

Užgavėnės –žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Tad šią vasario 17 dieną, antradienį, Gudkaimio kaimo aikštelėje išvaryti žiemos susirinko gausus būrys Gudkaimio globos namų gyventojų ir darbuotojų, Gudkaimio kaimo gyventojų ir Gudkaimio darželio bei mokyklos vaikų. Šios šurmulingos šventės organizatoriai: Gudkaimio globos namai ir Gudkaimio kaimo bendruomenė. Pasidabinę įvairiomis kaukėmis vaišinomės  blynais, saldainiais ir kitais gardumynais. Šėldami dainavom, šokom ratelyje ir kvietėm  pavasarį, kad šis greičiau ateitų. Šventės viduryje vyko Kanapinio ir Lašininio dvikova, po ilgos kovos baigėsi Kanapinio pergale, kuri prognozavo, kad jau nedaug liko ir ankstyvas ir šiltas pavasaris ateis. Užgavėnių šventei einant link pabaigos   buvo deginama Morė, didžiulė moters pavidalo iškamša, kurios deginimas  simbolizavo  bandymą atsikratyti viso, kas per žiemą buvo bloga,  ir taip jie stengės nuvyti blogą žiemos dvasią. Tačiau sudeginus Morę susirinkusieji neskubėjo skirstytis namo- šokiai ir dainos netilo dar ilgai ir ilgai .......

Socialinė darbuotoja   Edita Botyrienė

Šv. Kalėdų laukimas

Nuo  gruodžio pradžios ore sklandė jaukus Šv. Kalėdų laukimas, džiugi šventinė nuotaika, globos namų puošimas ir siekis parodyti dėmesį vieni kitiems. Per šias šventes namai pakvipo jaukiais eglučių, pyragų, vaisių aromatais, sužadindami vaikystės atsiminimus ir mielas patirtis. Dovanojome dalelę šilumos ir jaukumo  vieni kitiems, džiaugėmės patys priimdami dovanas, adventą priimdami kaip poilsį kaip dovaną, kuri leidžia mums skirti laiko savo artimui, dovanoti jam save ir kartu priimti jį patį kaip dovaną.

Šį jaukų šventinį laikotarpį vainikavo Kalėdinė vakaronė įvykusi gruodžio 29 dieną. Jau nuo pat ryto daugelis senolių dairėsi  pro langus kalbėdami apie vis napasirodantį sniegą ir vėluojančius žiemos ženklus. Nekantriausieji pasitiko svečius pirmieji – būrį Alfo Juškevičiaus vadovaujamos kapelos muzikantų, kurie atvežė visiems didelį įspūdį sukėlusį, nepakartojamą pasirodymą. Bet kaip gi Kalėdinė vakaronė be Kalėdų senelio?  Pasirodo, vos suskambus pirmiems muzikos akordams, senoliai sulaukė ne tik Kalėdų senelio pasirodymo, bet ir poros šaunių, nenustygstančių vietoje senelio palydovų – nykštukų. O kiek buvo juoko, šokių, šypsenų, plojimų ir dovanų!  Tikime, jog ši šventė dar ilgai pasiliks senolių širdyse ir prisiminimuos

Vyr. socialinė darbuotoja    Inga Kušlytė

Sulaukėme garbių svečių iš Virbalio 

Gruodžio 18 d. popietę sulaukėme garbių svečių iš Virbalio seniūnijos su  Virbalio seniūnu ir Virbalio parapijos klebonu priešaky. Seniūnijos atstovai kaip ir kasmet aplankė buvusius savo seniūnijos gyventojus, domėjosi, kaip jie jaučiasi, kaip gyvena, domėjosi jų gyvenimo sąlygomis, džiaugsmais ir problemomis. Kiekvienas buvo pradžiugintas kalėdiniu lauknešėliu ir linkėjimais geros sveikatos, dvasios ramybės, džiugių akimirkų ir ilgų gyvenimo metų.

 Džiaugiamės, jog savi kraštiečiai šios seniūnijos darbuotojų niekada nėra pamirštami ir tariame didelį ačiū už dovanas ir parodytą dėmesį.

Vyr. socialinė darbuotoja    Inga Kušlytė

 

Svečiavosi Gražiškių gimnazijos bendruomenės nariai

Gruodžio 15 –osios popietę Gudkaimio globos namuose pakvipo skaniausiais tortais ir pyragais. Svečiavosi Gražiškių gimnazijos bendruomenės nariai, sumanę aplankyti senelius šiuo gražiu prieššventiniu –  laukimo laikotarpiu. Mokiniai surengė puikų šventinį koncertą, su seneliais pasidalino Kalėdų stebuklais, meile, šiluma, tikėjimu ir viltimi. Neliko nei vieno neparagavusio skaniausių gardumyno ar neišgirdusio šilto žodžio. Nuoširdžiausiai dėkojame svečiams.

Vyr. socialinė darbuotoja    Inga Kušlytė

    Šv. Kalėdų laukimas – ilgas, bet malonus periodas, galvojant apie didžiąsias metų šventes. Gudkaimio globos namų gyventojams ilgi vakarai tikrai neprailgsta, kadangi šiuo laikotarpiu sulaukiama itin daug malonių svečių. Šventinė nuotaika ir sujudimas viešpatavo ir gražią gruodžio 3- iosios popietę, kai globos namus aplankė šaunūs svečiai iš Alvito Šv. Kazimiero globos namų. Šv. Kazimiero namų globotiniai senelius vaišino pačių keptu naminiu pyragu, bendravo su seneliais, globos namų darbuotojais, dovanojo seneliams pačių pagamintus šventinius atvirukus su šilčiausiais linkėjimais. Ne vienas senelis nubraukė ašarą beklausydamas nuoširdaus sveikinimo. Svečius primins ne tik spindinčios senelių akys, bet ir dovanoti kūrybingi darbeliai.

Vyr. socialinė darbuotoja Inga Kušlytė

Žvarbų, bet saulėtą lapkričio 21-osios rytą Gudkaimio globos namai prisipildė vaikiško klegesio ir šurmulio. Mus aplankyti atvyko Kybartų mokyklos – darželio „Ąžuoliukas“ Gudkaimio skyriaus mokinukai. Mažieji sveikino senelius su artėjančiomis šventėmis, kiekvienam įteikė po pačių pagamintą angelėlį su šventiniais linkėjimais. Seneliai labai apsidžiaugė tokia staigmena – svečius vaišino vaisiais ir saldainiais. Vaikučiai nepamiršo ir darbuotojų - juos taip pat apdovanojo angelais ir savo rankomis gamintomis kalėdinėmis dekoracijomis, kurios šventėms artėjant papuoš globos namų langus.

Vyr.socialinė darbuotoja Inga Kušlytė

 

Spalio 1- oji- Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.

Šia gražia proga pasveikinti globos namų gyventojus atvyko Vilkaviškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai A. Kinderis ir V. Grybauskienė, kurie bendravo su gyventojais, juos konsultavo saugumo klausimais, siekė išspręsti susidariusias problemas, ieškojo bendrų sprendimo būdų. Taip pat pasidalino informacija apie saugios kaimynystės idėjas, skatino globos namų bendruomenės narius aktyviau įsitraukti į viešosios tvarkos, gyvenamosios aplinkos saugumo stiprinimo veiklą. Buvo diskutuojama, kaip būtų galima bendruomenėje formuoti saugią aplinką.

Vyr. socialinė darbuotoja Inga Kušlytė

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos paminėjimas

Prienų globos namuose

        Mūsų globos namų soc. darbuotojai ir gyventojai buvom pakviesti į Prienų globos namus kuriuose vyko renginys “ Prie Nemuno mano pasaulis..” skirtą Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai. Šis renginys praturtino mūsų sielas. Pabendravome su Prienų globos namų gyventojais pasidalinom patirtimi  prie arbatos puodelio.

       Minčių dosnumo valandėlė kurios metu profesorė I. Leliūgienė, aktorė D. Kazrogytė, žurnalistas, rašytojas, redaktorius, fotografas P.S. Krivickas atskleidė paslapčių apie jaunatvišką savijautą ir grožį.

Grįžome praturtėją dvasia ir siela.

Socialinė darbuotoja Rasa Šeščilinė

nuotraukos autorės

SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS 2014-09-26

Perrinkta globos namų gyventojų taryba

            Šių metų liepos 23 d. globos namų gyventojai dalyvavo visuotiniame globos namų gyventojų susirinkime, kuriame buvo diskutauojama apie globos namų gyventojų tarybos veiklą, jos siekius ir uždavinius. Susirinkimo metu taip pat buvo perrinkta globos namų gyventojų taryba, kadangi trūko narių, o senieji nariai atsisakė toliau priklausyti tarybai. Tad atviro balsavimo metu išrinkti nauji tarybos nariai: Danutė Brazaitienė, Albinas Mikalainis, Zigmantas Petras Jakubauskas. Pirmininku išrinktas Justinas Motūza. Linkime puikių idėjų ir aktyvios veiklos.

Vyr. Socialinė darbuotoja Inga Kušlytė

Iš kairės: Pirmininkas Justinas Motūza,

nariai: Zigmantas Petras Jakubauskas,Danutė Brazaitienė, Albinas Mikalainis

Autoriaus nuotr.

 

Skanaujame pirmuosius obuolius.......

Keletas akimirkų iš vasaros popiečių, šiltų saulės atokaitų.

Vyr.socialinės darbuotoja Inga Kušlytė

 

    Gražų ir saulėtą liepos septintosios rytą sulaukėme svečiuose Vilkaviškio Švč. M. Marijos apsilankymo parapijos Caritas savanorių (vadovė Nijolė Augustaitienė). Svečiai atvyko ne tuščiomis: globos namų gyventojams padovanojo savo rankomis siūtų patalynės komplektų, megztų kojinių, šalikų, keptų sausainių ir kitų gėrybių. Puikiai nusiteikusios savanorės mielai bendravo su seneliais, domėjosi kuo ateityje galėtų pagelbėti, žadėjo dar ne kartą mus aplankyti.

Vyr. socialinė darbuotoja Inga Kušlytė

Nuotr. Ingos Kušlytės

Kaip norėtųsi pasakyti tiek daug, bet širdis neišsirenka tinkamų žodžių.

Kaip norėtųsi būti šalia ir tiesiog apkabint, bet atstumas skausmingai viską užgožia.

Lieka mintys ir žodžiai, neištarti žodžiai, kuriu niekas ,išskyrus Tave, nesupras...

Viskas telpa Tavy, Tavo žodyje "MAMA".

Gegužės 2 dieną Gudkaimio globos namuose buvo minima tarptautinė Motinos diena. Nuostabų koncertą "Tau, Mama" dovanojo Vilkaviškio aklųjų ir silpnaregių filialo vokalinis - instrumentinis ansamblis "Žara". Visos mamos ir močiutės buvo apdovanotos šypsenomis, gražiais žodžiais, skambiomis dainomis šiltomis emocijomis.

Vyr. socialinė darbuotoja Inga Kušlytė

            Balandžio 18 d. visi Gudkaimio globos namų gyventojai buvo kviečiami į velykinių kiaušinių dažymo popietę. Drauge buvo ruošiamasi Šv. Velykoms: marginami kiaušiniai, prisimenamos ir išbandomos įvairios marginimo technikos, puošiamas velykinis medis, dalinamasi gera nuotaika.

Vyr. socialinė darbuotoja Inga Kušlytė

2014-01-31 Pasirašyta Gudkaimio globos namų pastato rekonstrukcijos darbų sutartis su  UAB „Agentus“
 

 

Janinai Buragaitei 80 

Sausio 8 dieną Janinai Buragaitei sukako 80metų . Paminėti jubiliejaus susirinko darbuotojai ir draugai. Jubiliatę pasveikinome, padėkojome už jos aktyvią veiklą globos namuose, palinkėjome dar daug ilgų, kūrybingų gyvenimo metų.


Socialinė darbuotoja  Rasa Šeščilienė

Šokdinom "Šyvį"

Sausio 3 dienos popietę globos namuose lankėsi Gražiškių kaimo bendruomenės nariai, kurie prisimena ir puoselėja senas tradicijas. Paruošę nuotaikingą programėlę ,,Šokdink šyvį“, tiesiog sužavėjo gyventojus išradingumu. Visi kartu šokome ir linksminomės su Šyviu ir kitais personažais.

Socialinė darbuotoja  Rasa Šeščilienė

Aplankė Kalėdų Senis

Gruodžio 30 dieną globos namų gyventojus aplankė Kalėdų Senelis  kartu su juo atvyko ir Virbalio kultūros namų moterų ansambliai ,,Vijūna“, ,,Nostalgija“ ir mokinukės iš Virbalio mokyklos. Gyventojai  su džiaugsmu laukė susitikimo su Kalėdų Seneliu . Šokome ratelyje, mynėme mįsles. Pakili šventinė nuotaika apjuosė visus dalyvius. Vieni kitiems linkėjome gerų ir dosnių.arklio metų.

Socialinė darbuotoja  Rasa Šeščilienė

KŪČIŲ VAKARIENĖ 2013-12-24

LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELOS „ ŽEMYNA “ KONCERTAS GLOBOS NAMUOSE

Kybartų vaikų globos namų auklėtinių kalėdinis apsilankymas

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleivių viešnagė globos namuose 2013-12-19

2013-12-18 Vilkaviškio "Aušros" gimnazistai aplankė gyventojus

Kalėdų laukimas-tai gerumo, dovanų ir nuoširdžių susitikimų metas. Norisi dažniau šypsotis ir linkėti svajonių. Globos namų gyventojai visada laukia ir mielai pasitinka svečius, jie jaučiasi reikalingi, neužmiršti. Tądien globos namų senjorai su nekantrumu laukė svečių iš Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos. Moksleiviai lydimi mokytojų atvažiavo su gera nuotaika, ir  dovanomis. Nuo jų sklido šiluma ir nuoširdumas, šildė ir džiugino jų atliekamos solinės dainos ir linksmai besisukančios šokėjų poros. Pasirodymo pabaigoje mokiniai įteikė senjorams savo rankų darbo atvirukus su Kalėdiniais  palinkėjimais, o socialinis darbuotojas Albinas Bandžiulis pasveikinęs su Šv. Kalėdomis įteikė naują televizorių, kurį nupirko per ,,Gerumo savaitę“ surinktus pinigus. Globos namų senjorai nuoširdžiai dėkoja ,,Aušros“ gimnazijos mokiniams, ir visai gimnazijos bendruomenei už šią vertingą dovaną.

 

Socialinė darbuotoja  Rasa Šeščilienė

MALONI STAIGMENA

Nuotraukos  Sauliaus Majausko

Ramybė, kurios visuomet linkime užėję į svečius, ne visuomet taip laukiama, kaip maloni staigmena.

Lapkričio šeštąją, iškart po pietų, visi gyventojai rinkosi į salę kur trylika trisdešimt val. turėjo įvykti koncertas. Skelbime apie renginio dalyvius neužsiminta nieko. Informacijos nebuvimas visus stebino - taip neįprasta, niekas nežino ko tikėtis.

Pagaliau paslaptingi atlikėjai įėjo į pilną susirinkusių žiūrovų salę. Pirmoje eilėje sėdintis Albinas Mikalainis iš nuostabos sustingo ir tik praėjus kelioms akimirkoms jo veide įsiplieskė šypsena, akys prisipildė džiaugsmo ašarų.

Nešini gėlėmis, dovanomis ir muzikos instrumentais folkloro ansamblio atlikėjai apsupo susijaudinusį Albiną.Liejosi šilti žodžiai, emocijos tryško apkabinimuose ir bučiniuose.

Ansambliečiai iš Gražiškių atvyko aplankyti ilgus metus su jais grojusį, dainavusį ir šokusį, buvusį Gražiškietį, Albiną Mikalainį, tapusį Gudkaimio globos namų gyventoju.

Koncertas pavyko. Žiūrovai salėje taip pat dainavo ir linksminosi pagal Gražiškiečių melodijas. Dainos ir nuoširdūs kartu išgyventi prisiminimai liejosi laisvai, šildydami susirinkusius. Pats A. Mikalainis, prisiminęs senus gerus laikus įsitraukė į atlikėjų gretas ne tik dainomis bet ir šokiu. Pats stebėjosi, kad taip seniai nešokęs, o šokių žingsnių neužmiršęs.

Nors ir nenoriai, bet koncertas ėjo į pabaigą. Atsisveikinome šiltai, patikinti, kad tokių koncertų - staigmenų ir mielų atsilankymų būtinai vėl ir vėl sulauksime.

Zina  Pečiulienė

HELOVINAS

Gudkaimio globos namuose sujudimas ir šurmulys. Prieš šventinis periodas visuomet į kasdienybę įneša atgaivą. Ruošiamės Helovinui. Jau spalio trisdešimtą dieną malonūs ir mieli rūpesčiai visiems pririnkti miško, lauko ir daržo gėrybių būtiniems šventiniams atributams. Į paieškas įsitraukė ir gyventojai ir darbuotojai. Akys raibo nuo spalvų ir formų įvairovės - tokia gausybė daržovių ir vaisių kėlė malonų nerimą. Reikės nemažai fantazijos ir kūrybingumo visas šias gėrybes paversti  šventiniais herojais. Juos kūrėme dvi dienas. Spalio trisdešimt pirmąją, prieš šventinį vakarą surengėme kūrybinę parodą. Foje tiesiog  atgijo nuo įvairovės Helovino šventės personažų: barborėlių, buratinų......Džiaugiamės ir dėkojame vieni kitiems už įdėtą darbą, fantaziją ir kūrybą. Ypatingai dėkojame mūsų darbuotojoms D. Broniškienei, V. Dėdinienei, L. Stipinienei ir už pristatytas gėrybes.Gyventojų kambariuose ir dabar gyvena šventiniai ,,mikimauzai,,          

Socialinė darbuotoja    Zina pečiulienė

Nuotraukos  Sauliaus Majausko

Lankėsi Vilkaviškio maltiečiai

Paminėti Tarptautinė pagyvenusių žmonių dieną spalio 1- ją Gudkaimio globos namų gyventojus aplankė Vilkaviškio Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai, vadovė gydytoja Angelija Bakšienė. Jie surengė popietė, prie arbatos puodelio, su globos namų gyventojais. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms.

 

 

 

Švęskime gyvenimą

                      Šiandien Gudkaimio globos namuose sujudimas – laukiame svečių. Visuomet su džiaugsmu pasitinkame visus, norinčius mus aplankyti ir praleisti kartu mielas, nors ir trumpas akimirkas.

Spalio 1- oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, taip pat pasaulinė muzikos diena. Šia proga mus aplankė ir puikia nuotaika pasidalino Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai iš Vilkaviškio.

Susirinkęs gausus, globos namų gyventojų būrys, nekantriai laukė šventės pradžios. Kaip ir visuomet, pirmiausia visus su švente pasveikino Gudkaimio globos namų direktorius Rimas Murinas, nuoširdžiai palinkėdamas visiems sveikatos ir gražių gyvenimo akimirkų; taip pat, pristatęs garbius svečius, pasidžiaugė jų noru pabūti ir pasilinksminti kartu.

Salėje nuskambėjo armonikos garsai.....Tai Albinas Mikalainis, šaunusis mūsų gyventojas, apjungė visus susirinkusius, jau besivaišinančius mūsų svečių atsivežtomis vaišėmis: kava, arbata, tortu ir saldainiais. Vaišės, žinoma svarbu, bet širdies šiluma, dėmesys ir bendravimas, tai tikrosios vertybės kuriančios gyvenimo pilnatvę.

Gydytoja  A.Bakšienė padeklamavo nuostabiai šiltas eiles apie šypseną, dalinosi savo mintimis apie pagyvenusių, vienišų žmonių lankymą, apie atjautą, artimo meilę. Kitas svečias- P. Žilionis, linksmino visus ir šventinę nuotaiką palaikė akordeono muzika ir skambiomis dainomis. Tiesiog  vyko pageidavimų koncertas, kuriame užsakovais ir atlikėjais buvome visi – dainų repertuaras buvo ypač platus - nuo liaudiškų iki šiuolaikinių estradinių.

Globos namų gyventoja Viktorija Klimienė, kilusi iš Virbalio miestelio, atliko dainą apie gimtąjį Virbalį, skambėjo nuotaikingi ir šmaikštūs Justino Motūzos anekdotai.

Nuoširdžiai padėkojome svečiams už jų norą ir pastangas paįvairinti mūsų kasdienybę, lauksime jų, ir visų, kuriems norisi dalintis žmogiškais jausmais, širdingu dėmesiu ir supratimu. Juk taip nedaug žmogui reikia......truputi meilės, truputį laimės, truputį džiaugsmo šiame pasaulyje ir mūs gyvenimas geras bus.....

 

 

Gudkaimio globos namų Socialinė darbuotoja

 Zina Pečiulienė

 

 

Lietuvos socialinių darbuotojų dienos paminėjimas

Kybartų vaikų globos namų koncerto akimirkos 2013-09-12

ŠAŠKIŲ - ŠACHMATŲ TURNYRAS 2013-08-29

 

                     NE TIK TIKSLINGA, BET IR VERTA

                      ŠAŠKIŲ – ŠACHMATŲ TURNYRAI

Pažintinis mokslas mus moko – žinome daugiau nei galime pasakyti.

Tam priežasčių daugybė.

Bendravimas, tas artimas ryšys tarp žmonių: supratimas, užuojauta, gebėjimas įsijausti į kito žmogaus būsena yra rūpinimosi vienas kitu pagrindas. Jausmai ne visuomet išsakomi žodžiais, daug dažniau jie reiškiami kitais būdais, todėl labai svarbu gebėti suprasti nežodinius ženklus: intonaciją, gestus, veido išraišką......Nuoširdus ir šiltas bendravimas turi gydomąjį poveikį, ir padeda ištaisyti emocinius trūkumus. Deja, žmonės vis daugiau laiko praleidžia prie televizoriaus užuot artimai bendravę tarpusavyje.

     Rugpjūčio 29 dieną, po sočių pietų, Gudkaimio globos namų gyventojai rinkosi i stalo žaidimų popietę. Džiugino ir maloniai stebino jų didžiulis susidomėjimas renginiu – gausiai, klegėdami rinkosi i salę, sėdosi už stalų ir rinkosi kuo užsiimt žaidimų pasirinkimas buvo: šachmatai, šaškės, domino, kortos........

     Prasidėjo šachmatų ir šaškių turnyrai. Tarp savęs varžėsi antro ir trečio aukšto gyventojai. Stebėtojų, sirgalių būrys draugiškai ir emocingai palaikė savo favoritus. Po įtemptos kovos laimėjo trečiojo aukšto komanda......Garbingas prizines vietas iškovojo: Justinas Motūza, Irenius Antanavičius,  Vytautas Stonkus,  Algis Žemaitis it kiti. Daugiausia taškų iš antrojo aukšto gyventojų komandos surinko Algis Žemaitis.....Nuoširdžiai juos sveikiname.

     Moterys rinkosi žaidimą kortomis ir domino. Entuziastingai į žaidimų sūkurį įsitraukė ir administracijos darbuotojai.....Gera visiems kartu praleisti laiką taip azartiškai nusiteikus.

     Atokvėpio, pertraukėlių metu draugišką erdvę užpildė muzikos garsai. Armoniką virkdė  – Albinas Mikalainis, dažnai pagrojantis ir be progos, nuotaikai praskaidrinti, nors skausmai sąnariuose nerimsta.......

     Tikrai tikslinga ir verta rinktis i tokias popietes dažniau. Atida vienas kitam kuria harmoningus, visuomeniškus ir darnius santykius.

      „Niekados neklausk, kam skambina varpai. Jie skamba tau”,– tai atidos ir atjautos esmė.

(Džonas Donas)

 

 

Socialinė  darbuotoja       Zina Pečiulienė

 

TURNYRO REZULTATAI

                                                                                PAŽINTINĖ KELIONĖ

J.Basanavičiaus gimtoji sodyba ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas, Pajevonys, Vištyčio regioninis parkas, Šilelio pažintiniais takais.                                  

Vasara.....vasara, nubėgo pievomis basa, lyg kekė vynuogių prisirpo vyno taurėj saulėta diena.

Rugpjūčio 22 dienos rytą susirinkome pusryčių, kaip ir visuomet: visi kartu, draugiškai , pasišnekučiuodami, pajuokaudami, tik  nuotaiką  pakilią išdavė, spindinčios gyventojų  akys  ir lūpomis vilnijantis skambus juokas.

     Visi žinojome, kad vykstame į pažintinę kelionę, laukėme jos nekantriai. Kaip  ir kiekvienais metais Gudkaimio globos namų administracija organizuoja  savo gyventojams tokią nuostabią kelionę. Šiemet jos maršrutas - po mūsų rajono įžymias ir nuostabias vietoves. O jų tikrai nestokojame. Pasukome link Pajevonio . Pirmoji mūsų stotelė – kunigaikščio Vytauto Didžiojo paminklas, miestelio centre. Didingas monumentas.

    Sekantis sustojimas Kunigaikščių piliakalnis.  Smagu visiems kartu  buvo pakilti į jį siauru, vingiuotu takeliu. Užkopti į viršūnę lengva nebuvo, bet visus sunkumus atpirko užlipus į jo viršūnę, atsivėręs vaizdas. Tai nepakartojamas mūsų  gimtojo krašto gamtos grožis. Nusileidę nuo jo atsipūtėme prie Pajevonio ežero. Vienas iš mūsų kelionės dalyvių Ričardas Lukoševičius pasidalino asmeniškais prisiminimais apie Pajevonio upeliūkštį, tapusį ežeru. Pasirodo jis dirbęs  darbininku brigadoj, kuri šį ežerą ir sukūrė.

      Užsukome į bažnyčią, būtų nuodėmė  jos neaplankyti – nuostabus senovinis architektūros statinys. Uždegėme žvakeles.

       Pakeliui į Vištytį stabtelėjome pailsėti ir atgauti jėgas pušynėlyje. Kokia, vis dėlto mūsų gamta nuostabi.

      Vištytyje mus užklupo lietus, bet neišgąsdino, džiaugėmės nuostabiu kraštovaizdžiu nuo kalnelių  viršūnių, stebėjom metų laikų pasikeitimo požymius, ežero vandens apsuptyje. Aplankėme senąjį vėjo malūną, stūksantį pakelėje dar vis.  Pabuvojome prie Šventos Marijos šaltinėlio, pasimeldėme, atsigėrėme jo gydančio vandens. Pasijautėme išskirtinai pakylėti

      Pasukome  į Jono Basanavičiaus  gimtinę. Smagu aplankyti mūsų protėvių sodybas. Kaip užaugo ąžuolynas, išbujojo, sutvirtėjo Mūsų vaikams ir anūkams primins laisvės ir nepriklausomybės troškimą.

      Pietavome Bartninkuose, kepėme dešreles, bendravome, dalinomės kelionės įspūdžiais, juokavome.

     Bet.....viskas, kas gera kada nors baigiasi.... Paradoksas – laikas, nuoširdžiai praleistas drauge, tirpsta lyg vaškas: nepastebimai ir nepaprastai greitai. Grįžome į namelius pavargę, bet pilni nepakartojamų įspūdžių, energijos ir širdies šilumos, o čia mus pasitiko direktorius R. Murinas.

 

Socialinė darbuotoja                                                       Zina Pečiulienė

     

 

 

2013-08-08

Tvarkingiausio kambario  rinkimai – konkursas

                     „ Tik gražioj aplinkoj – gražus žmogus“

 

 

„ Tik gražioj aplinkoj – gražus žmogus “

 

Nuostabiai graži , šilta rugpjūčio 8 diena.  Globos namuose renginys  „ Tik gražioj aplinkoj – gražus žmogus “, kiekvienas iš mūsų neša dalį atsakomybės, kad globos namuose būtų jauku ir gera. Todėl ir šis renginukas puikus pavyzdys, kad kiekvienas savo iniciatyva ir geru pavyzdžiu  galime prisidėti  prie  jaukesnio bendruomenės gyvenimo. Visi stengėsi tvarkė savo kambarius, nes visi norėjo būti nugalėtojais.

 Ir labiausiai sužeistą širdį, nuo gyvenimo skausmo, senatvės, ar vienatvės, gali  išgydyti šiltas žodis, švelnus žvilgsnis, dėmesys, gera nuotaika. Šis renginukas suteikė progą globos namų gyventojams surengti nuostabią šventę. Nebuvo pamiršti ir išėję anapilin, jie buvo pagerbti tylos minute, uždegta žvakelė jų atminimui.

Renginį pradėjo Albinas Mikalainis, kuris mums virkdė savo armoniką. Skaitėme mūsų gyventojos J.A. Buragaitės eiles, dainavo gyventojai J.Chrustaliov, Algirdas Masaitis, Natalija.Vaškelienė, kuri yra atšventusi 90 – ąjį savo gimtadienį, taip pat ir Anelė Vingelianė, jau atšventusi savo 90 – ąjį gimtadienį, V.Klimienė, O. Prochorova, S. Nislaitienė, , R. Mackevičienė globos namų darbuotoja. Čia buvo menamos mįslės kurias,  buvo paruošęs Romaldas Barkauskas, įvairiausius anekdotus pasakojo Justinas Motūza. Taip pat buvo J.A. Buragaitės ir R. Barkausko rankdarbių parodėlės. Dalyviai, viską pamiršę apie savo ligas, su didžiuliu džiugesiu širdyse ir šypsenomis veiduose atėjo padainuoti ir pabūti kartu. Negalime nepaminėti prie šio renginio prisidėjusio ir mums naminę girą pagaminusio Gudkaimiečio Juliaus Stipino. Dalyvavusieji programoje buvo apdovanoti direktoriaus padėkos raštais. Buvo apdovanoti ir tvarkingiausiai prisižiūrintys savo kambarius gyventojai.

Visi turėjo galimybę pamatyti ir grožėtis šių nuostabių žmonių sugebėjimais, pajusti tikrą šventės dvasią, pabūti kartu, o koncertavę globos namų gyventojai pasijuto svarbiais ir reikalingais.

 

Socialinė darbuotoja                                            Zina Pečiulienė

Popietė su Tremtinių ansambliu „Atmintis“

          Balandžio 4 dieną,  Gudkaimio globos namuose koncertavo buvusių Vilkaviškio Tremtinių ansamblis „Atmintis“ - meno vadovė Birutė Stonienė. Pritardami gyventojai kartu dainavo lietuvių liaudies, tremtinių, partizanų dainas, aktyviausiems  buvo išdalinti lankstinukai „Vilkaviškio krašto partizanų takais“ ir „Tauro apygardos partizanų takais“. Globos namams Dalija Agota Karkienė,( Ji yra šių knygų sudarytoja), padovanojo Tremtinių prisiminimo knygas„MES SUGRĮŽOM...“

           Nuoširdžiai dėkojame D.A. Karkienei už knygas, ir už tokias kilnias idėjas bei darbus. Visam kolektyvui dėkojam už nuoširdumą, už gražias dainas, turiningai praleistą popietę.

 

 

 

Socialinė darbuotoja                                                                              Rasa Šeščilienė

2013-04-03 Girėnų kaimo kapela atvyko pas mus į šventinę popietę, kartu pasidžiaugti sulaukus Šv. Velykų.

2013-03-25 dieną mus aplankė Kybartų Metodistų bažnyčios ansamblis. Jie mus džiugino giedodami giesmes, bet ir atvežė gyventojams dovanėlių. Tai prieš Velykinis apmąstymo laikotarpis. Skelbiantis gerą žinią apie Kristaus Prisikėlimą.

Socialinė darbuotoja         Rasa Šeščilienė

Lapkričio mėnesio jubiliatai

Izabelei Kresninkevičienei - 95m. Juozui Markauskui 80 m.

Sveikinimai 90 metų proga !!!

Spalio 29 d. globos namų gynentoją Nataliją Vaškelienę su 90 metų sukaktimi pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Bagušinskas ir Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė bei Gudkaimio globos namų gyventojai ir darbuotojai.

Rimas Murinas

PABŪKIME KARTU

Nuo pat ankstyvo, rugsėjo 28-osios ryto Gudkaimio globos namuose jautėsi sujudimas. Čia šiandieną įvyks pirmoji globos namų gyventojų ir jų giminaičių, artimųjų susitikimo šventė „Pabūkime kartu“. Nors iš anksto  buvo numatyta, kad šventė vyks lauke, tačiau gamta – visagalė, todėl susitikimo ir šventės vieta persikėlė į globos namų salę. Giminaičių, nešinų vaišėmis, tortais ir kitais skanumynai susirinko labai daug, vos sutilpo į salę, nors ir ankšta, bet jauku, vyrauja rudeniška, tačiau šviesi ir šventinė nuotaika.

Visus susirinkusius ir susėdusius prie bendro vaišių stalo, pasveikino globos namų direktorius R.Murinas, palinkėjo pakilios nuotaikos, gražių šventės akimirkų ir  kad ši diena  taptų tradicine artimųjų susitikimo švente.

Šventė pradedama folkloro ansamblio „Gražupis“(vadovė A. Krapaveckienė) kuris ir buvo pagrindinis viso renginio linksmintojas, „Giminių daina“. Globos namų gyventojų tarybos pirmininkas J.Markauskas dėkojo darbuotojams  ir atliko savo kūrybos dainą. Gyventojų artimieji pasveikino socialinius darbuotojus su jų profesine švente, įteikė puokštes gėlių ir dėkojo už gerą ir pasiaukojantį darbą. Kad šventinis stalas būtų dosnus tuo pasirūpino A. Abraičio įmonė „Srovė“, UAB "Gulbelė", ŽŪK „Olrevita“, salės papuošimui gėles dovanojo Gudkaimio bendruomenės gyventojos T. Rickevičienė ir I. Andziulienė , o renginio įgarsinimo aparatūra pasirūpino Gudkaimio kaimo bendruomenė. Gyventojai ir darbuotojai sušoko šiam susitikimui paruoštą šokį, o jauniausias gyventojas A. Masaitis atliko populiarias pop muzikos dainas.

Visi šventės dalyviai buvo vaišinami lauke virta žuviene ir ant laužo keptomis  medžiotojų dešrelėmis .

Šita šventė „ Pabūkime kartu“ taps tradicine giminių susitikimo švente Gudkaimio globos namuose ir lauksime visų kitais metais.

 

Gudkaimio globos namų socialinė darbuotoja  Zina Pečiulienė, Rasa Šeščilienė

VILKAVIŠKIO RAJONO SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ DIENA 2012-09-27 VILNIUS - TRAKAI

Rugpjūčio 23-24 d. Lietuvos pagyvenusių ir neįgalių žmonių  globos įstaigų ir vadovaujančių darbuotojų asociacija „Rūpestinga  globa“ Palūkščio dvare - "Rokynėje" - kaimo turizmo poilsio komplekse (Raseinių r.sav.) organizavo  profesinį sambūrį. Jau trečiąjį kartą sambūryje dalyvavo ir Gudkaimio globos namų darbuotojų atstovai.

Išvyka į Lietuvos jūrų muziejaus Delfinariumą, Dionizo Poškos baublius, baubliai – pirmasis senienų muziejus Lietuvoje, aplankėme P. Sederevičiaus skulptūras Kudirkos Naumiestyje ir šalia Keturnaujienos (Sintautų sen.), Suodžių kaimo laukuose, už tikinčiųjų suaukotas lėšas pastatytą koplyčią

Vilkaviškio rajono aklųjų ir silpnaregių koncerto, skirto tėvo dienai, akimirkos

Gegužinė Didvyžių socialinės globos namuose

Konferencijoje dalyvavo ir Gudkaimio globos namų atstovai

Gugužės 17 – 18 d. Palangoje įvyko tarptautinė Baltijos šalių konferencija“ Mano ateitis socialinės globos sistemoje ? Kokia?“. Kurią suorganizavo Lietuvos pagyvenusių ir neįgaliųjų žmonių įstaigų ir vadovaujančių darbuotojų asociacija „ Rūpestinga globa“. Asociacijos Prezidentė, Prienų globos namų direktorė Angelė Bajorienė pasveikino konferencijos dalyvius ir svečius, kurie atvyko iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Lietuvos.Visų dalyvavusių konferencijoje šalių atstovai skaitė pranešimus ir dalinosi gerąja patirtimi apie ilgalaikės globos šiandieną ir globos įstaigų perspektyvas ir viziją. Taip pat savo pranešimus skaitė Vilniaus universiteto profesorius Boguslavas Gruževskis, VU doc.dr. Laimutė Žalimienė, Vytauto Didžiojo universiteto doc. dr. Rasa Naujanienė.

          Konferencijos dalyvius pasveikino LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras D.Bitaitis kuris įteikė Ministro D.Jankausko padėkas Lietuvos globos įstaigų geriausiems vadovaujantiems darbuotojams.

        Konferencijoje dalyvavo ir Gudkaimio globos namų atstovai kurie yra asociacijos  „Rūpestinga globa“  nariai.

Gudkaimio globos namų  direktorius                   

Rimas Murinas

KONFERENCIJOS NUOTRAUKOS

Girėnų kaimo kapelos koncerto skirto Motinos dienai akimirkos

Kovo 8-oji – Tarptautinė moters diena

šventinės akimirkos globos namuose

ŠVENTĖME VASARIO MĖNESĮ GIMUSIŲ GYYVENTOJŲ GIMTADIENIUS

2012

UŽGAVĖNĖS  GLOBOS NAMUOSE

POPIETĖ SKIRTA ŠV. VALENTINO DIENAI 

          Meilė – galinga, šventa ir nenugalima. Ji gyvena kiekvieno širdyje.  Laimingi  tie, kurie myli ir  jaučia, kad yra mylimi.

          Šv. Valentino - Meilės dieną – globos namų salėje vyko popietė.

Gyventojai deklamavo eiles apie meilę, šoko, dainavo, žaidė žaidimus.

Į šventę atvyko Alvito bendruomenės  kapela ,,Širvinta“. Jie mums padovanojo nuostabų koncertą, kurio metu skambėjo dainos ir linksmos istorijos apie meilę. Svečiai šiltai ir nuoširdžiai bendravo su susirinkusiais senjorais, nestigo šypsenų ir humoro. Visi kartu dainavome dainas apie meilę,  prisiminimais nuklydome į jaunystę.

          Gyventojų veiduose švytėjo gerumo ir padėkos šypsena. Jie jautėsi laimingi, galėję atitrūkti savo mintimis nuo kasdienybės rūpesčių.

        Dėkojame ,,Širvintos“   kapelos  atlikėjams, jų vadovui Vitui Venclovai, už tai, kad  nepagailėjo brangaus laiko ir atvyko pas mus.  Jų koncertinė programa džiugino ne tik gyventojų, bet ir darbuotojų širdis.

 

 

Socialinė darbuotoja                                                   Rasa Šeščilienė

 

 

ARBATOS  POPIETĖS  " SVEIKATA IŠ GAMTOS "

Trys karaliai,

Jungtinis Kybartų K.Donelaičio gimnazijos mokytojų kolektyvas ir Virbalio kultūros namų jaunimo grupė „ERA“ (vadovas Alfonsas Juškevičius) globos namuose surengė popietę skirtą kalėdinio laikotarpio , saulės sugrįžimo ir Trijų Karalių šventei paminėti.

Kalėdų senelio sutiktuvės ir senų 2011 metų palydos

KŪČIŲ VAKARIENĖ 2011

APLANKĖ KYBARTŲ GIMNAZISTAI

Antradienio popietę, globos namų gyventojus, nešini savo pačių rankomis pagamintais atvirukais, molio ir medžio dirbiniais aplankė Kybartų K.Donelaičio gimnazistai.

VILKAVIŠKIO KULTŪROS CENTRO ŠOKIŲ KOLEKTYVO "LELIJA" PASIRODYMO AKIMIRKOS GLOBOS NAMUOSE

Penktdienį, lapkričio 18 d.Popietė

-Aš Tavo angelas-

Aš virš Tavęs, Šalia Tavęs,

su Tavimi ir Tavyje!

Ateik - priimk Mane ir būkime drauge!

SENJORŲ FESTIVALIS PRIENUOSE

Spalio 6d. Gudkaimio globos namų gyventojų ir darbuotojų delegacija dalyvavo Prienų globos namuose organizuotame senjorų festivalyje "Prie nemuno mano pasaulis"

PAMINĖJOME LIETUVOS SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ DIENĄ

 

 

ŠVENČIAME RUGPJŪČIO MĖNESIO  GYVENTOJŲ GIMTADIENIUS

VASAROS  PALYDOS - ŽOLINĖ

IŠVYKA Į KRETINGĄ IR PALANGĄ

        Rugpjūčio 10 dieną  socialinės darbuotojos organizavo kelionę maršrutu Kretinga – Palanga. Ruošėmės šiai  kelionei ir laukėme su nekantrumu, nes kiekviena išvyka mums tarsi šventė. Pamirštame savo bėdas, ligas, atitrūkstame nuo kasdienybės...      daugiau apie išvyką skaitykite ČIA

KONCERTAVO " SVEIKUOLIAI"

Birželio 13d. Globos namų gyventojus su savo koncertine programa aplankė Šakių rajono žmonių su negalia sąjungos kapela "SVEIKUOLIAI"

 

 

UŽGAVĖNĖS  GUDKAIMIO  GLOBOS  NAMUOSE

Paskutinė diena prieš gavėnios pradžią vadinama Užgavėnėmis. Svarbiausias Užgavėnių elementas – persirenginėjimas.. Pagrindiniai persirengėlių veikėjai – kanapinis, lašininis. Kanapinis – liesas, išdžiūvęs, sunykęs, virve susijuosęs -kviečia Lašininį į dvikovą. Lašininis – riebus, dešromis apsikarstęs, taukais nusiblizginęs storulis. Globos namų darbuotojai ir gyventojai persirengę Užgavėnių kaukėmis, žydais , čigonais , giltine, velniu ir kitais personažais su gera nuotaika ir dainomis patraukė po Gudkaimio kaimo bendruomenėje esančias įstaigas, neaplenkdami kaimo gyventojų sodybų. O globos namų  šeimininkės kepė gardžius blynus ir vaišino visus norinčius paragauti. Šokdami ratu aplink degančią Morę vijome žiemą iš kiemo ir tikėjomės sulaukti šilto ir greito pavasario.

 

 

MININT VASARIO 16

 2011 m. vasario  17 d.  Gudkaimio  globos  manuose  lankėsi   Lietuvos pensininkų sąjungos "Bočiai" Vilkaviškio bendrijos  ansamblis.

Nors  lauke  spaudė  šaltukas  ir  pūtė  žvarbus  vėjas,  vos  atvykus  ansambliui,  po  globos  namus  pasklido  muzikos  garsai  ir  gera  nuotaika.  Kol  atvyko  visi  ansamblio  dalyviai,  pagrindinis  ansamblio  muzikantas  salėje  linksmai  grojo  akordeonu,  dainavo  ir  bendravo  su  besirenkančiais  į  koncertą  globos  namų  gyventojais,  kviesdamas  juos  dainuoti  kartu.

Koncertas  buvo  skirtas  vasario 16 – osios,  Lietuvos  Valstybės  atkūrimo  dienos  progai  paminėti.  Todėl  šia  proga  koncerto  metu  buvo  skaitomos  eilės, skambėjo  dainos  apie  Lietuvą,  jos  grožį  ir  meilę.

Pasibaigus  koncertui,   padėkojome  ansamblio  vadovui  Algimantui Šeronui, kitiems dalyviams ir  išsiskyrėme  iki  kito  karto.  Kadangi  šis  ansamblis  mus  lanko  jau  ne  pirmą  kartą,  linkime  visiems  sveikatos,  geros  nuotaikos,  kūrybinės  energijos,  gyvuoti  dar  ilgai  ir  nepamiršti  mūsų.

Tariame  didelį  ačiū  ir  iki  kitų  susitikimų.

 

Socialinė  darbuotoja      Zina  Pečiulienė

 

KŪČIŲ  VAKARIENĖ 2010

 

Globos namų gyventojai sulaukė 2010 metų Kalėdų Senelio

 

Kalėdines giesmes giedojo ir gražių švenčių lnkėjo Kybartų jungtinės metodistų bažnyčios bendruomenės atstovai

APLANKĖ    GIMNAZISTAI

Antradienio,  gruodžio 21d. rytą su dovanėlėmis ir gražiausiais palinkėjimais, atėjančių švenčių proga, globos namų gyventojus aplankė Kybartų K.Donelaičio gimnazistai.

          Gruodžio  17d.  paminėjome  įstaigos  veiklos 15  metų  sukaktį.  Šventės  pradžia  prasidėjo  globos  namų  salėje  Šv.  mišiomis,  kurias  aukojo  Kybartų  parapijos  klebonas, Kun. Vaidotas Labašauskas.

          Po  trumpos  pietų  pertraukos,  globos  namų  gyventojai,  darbuotojai  ir  atvykę  svečiai  rinkosi  į    pačią  salę,  kur  prasidėjo  15  metų  sukakties  paminėjimo  šventė.  Globos  namų  direktorius  papasakojo  apie  globos  namų  įkūrimo  pradžią,  jos  idėją  ir  reikalingumą. 

          Daug  gražių  sveikinimų  ir  palinkėjimų  išsakė  atvykę  svečiai:  rajono  savivaldybės  administracijos  atstovai:  laikinai  rajono  mero  pareigas    einantis  Algirdas  Neiberka,  socialinės  paramos  ir  sveikatos  priežiūros  skyriaus  vedėja  Danutė  Grabauskienė,   Lietuvos  pagyvenusių  ir  neįgalių  žmonių  globos  įstaigų  ir  vadovaujančių  darbuotojų  asociacijos  „Rūpestinga  globa“  prezidentė  Angelė  Bajorienė,  Kybartų  seniūnijos  seniūnas  Audrius  Balbierius,  Vilkaviškio socialinės pagalbos centro direktorė Rita Mickuvienė, Gudkaimio  bendruomenės  pirmininkas  Ramūnas  Žemaitis.

          Šventinį  koncertą  padovanojo  „Sūdavos“  vidurinės  mokyklos  moksleiviai.  Pirmą  kartą  sulaukėme  ir  tikrų  Lietuvos  žvaigždžių  pasirodymo.  Mums  mielai  savo  programą  sutiko  atlikti  Lietuvos  anekdotų  karalius  Raimondas  Šilanskas.  Jo  pasirodymas  visiems  buvo  smagi  ir  įdomi  atrakcija,  kuri  ir  vainikavo  šventės  pabaigą.

 

Aldona  Mackevičienė 

 Globos namus aplankė svečias iš JAV  

Rugpjūčio 16d. Gudkaimio globos namus aplankė svečias iš JAV Vytautas  Mickevičius kuris yra Long Beach Lietuvių klubo Narys Kalifornijoje.

Long Beach Lietuvių klubas baigia savo veiklą kaip pelno nesiekianti organizacija Kalifornijos valstijoje, JAV. Per daugiau kaip 50 metų klubas rėmė Lietuvišką veiklą Amerikoje, o vėliau teikė paramą Lietuvos labdaringoms organizacijoms. Suprasdami kaip svarbu senatvėje rasti globą ir priežiūrą , remdami globos namų veiklą, klubo nariai ir valdyba nutarė Gudkaimio globos namams skirti 1000 dolerių auką.

Vytautas Mickevičius nuo klubo prezidentės Martina Ziemelis perdavė kuo geriausius linkėjimus ir  1000 dolerių vertės čekį.

 

direktorius                                                                    Rimas Murinas

 

Pasaulio Kybartiečių draugijos moterų ansamblio "Senjoros" ir Žaliosios V.Žemaičio pagrindinės mokyklos mergaičių ansamblio koncerto, skirto žolinei, akimirkos

2010-08-12

IŠVYKA Į LENKIJĄ

Birželio 10 dienos rytą Gudkaimio globos namų delegacija susiruošė į kelionę pas mūsų kaimynus Lenkus.

Šios išvykos tikslas buvo aplankyti Kowale Oleckie (Lenkija) globos namus „Zacisze“ į kuriuos buvome pakviesti dalyvauti Jų surengtame kasmetiniame renginyje „Esama kartu“(festyn „Jesteśmy razem”). Šis renginys organizuojamas kiekvienais metais vasarą ir skirtas globos namų gyventojams , jų artimiesiems, giminėms, savanoriams ir kitiems rėmėjams pabūti kartu , pabendrauti...

Šie namai jau veikia 17 metų ir juose gali apsigyventi 35 asmenys, kurių priežiūra rūpinasi ir paslaugas teikia 22 darrbuotojai, anksčiau čia buvo vaikų darželio patalpos. Globos namų direktorės lydimi apžiūrėjome įstaigą, bendravome su įstaigos gyventojais ir darbuotojais, prie bendro pietų stalo dalijomės profesine patirtimi, veiklos lūkesčiais, problemomis, idėjomis. Išvykdami pakvietėme kolegas iš Lenkijos aplankyti ir Gudkaimio globos namus kurie mielai priėmė kvietimą ir žadėjo atvykti.

iš kairės : globos namų darbuotojai:  Loreta Badaitienė, Vilma Jurkūnienės, Lilija Stipinienė, Rimas Murinas, Viliutė Ruginienė, Vitas Šakalis. Globos namų gyventojai: Janina Buragaitė, Juozas Markauskas.